Zhodnocení roku 2014

Z Mistrovství ČR žactva 4 zlaté medaile a 1 bronzová!

Na světovém sportovním festivalu ve Vídni 23 medailí!

Hned začátek roku byl velmi úspěšný. Poslední lednový víkend získali Eliška Štichauerová na trati 5 km a Václav Kovář na 3 km titul Mistra republiky žactva a zlaté medaile v dálkovém plavání.

V zimě jsme krátce vyměnili vodu za sníh v Říčkách v Orlických horách a v rakouském Saalbachu.

Jinak se začátkem roku pilně trénovalo a víkendy byly ve znamení závodů v Opavě, Bruntále,Náchodě, Hradci Králové, Blansku, Jihlavě, Prostějově, Praze….odkud jsme přivezli mnoho medailových umístění. V dubnu jsme pořádali tradiční 28.ročník Ceny Třebovské Lokomotivy, Memoriál Dr. Eisenvorta, kterého se zúčastnilo na 280 závodníků kategorie žactva, dorostu, dospělých i masters.

Prodloužený víkend v období druhého květnového svátku jsme využili k pětidennímu soustředění na pardubické padesátce, kde se vedení bazénu daří nabídnout plavcům ideální podmínky i k suché přípravě a relaxaci.

Následujíci krajské přebory ve všech věkových kategoriích byly kvalifikací na mistrovství republiky žactva. Celkem jsme přivezli 78 umístění na stupních vítězů a zaplavanými časy se mezi nejlepší na mistrovství ČR zařadil doposud nejvyšší počet našich plavců:

roč.2000- Adam Vágner a Matěj Švíř

roč. 2001 – Vojtěch Krňávek, Vojtěch Novotný, Bára Pražáková, Eliška Štichauerová

roč. 2002- Denis Hýbl a Jan Vinkler

roč. 2003- Václav Kovář

roč. 2004- Jan Hurych a Jan Průcha.

Mistrovství však přineslo velkou smůlu. Jedinou bronzovou získala Eliška Štichauerová, jinak to byly 4 bramborové medaile – Eliška 2x, Adam Vágner a Denis Hýbl. Přidali se na Pohárech i mladší- Jan Hurych 4x4.místo, Václav Kovář 1x. Ale sestavili jsme štafetu starších žáků.

Vše jsme si vynahradili na Světovém sportovním festivalu ve Vídni získem 20 medailí v individuálních a 3 ve štafetách. Plavecký program měl v průběhu 3 dní  na pořadu 31 disciplin a 2328 startů. Nejúspěšnějšími závodníky podle zisku medailí byli Denis Hýbl se 3 zlatými a Adam Vágner se 2 zlatými medailemi.

nejmladší :  Jan Hurych roč.2004     1-1-0

Štafeta žáků na 4x100 m volný způsob žáků / Hýbl,Vinkler, Novotný,Vágner/  vybojovala zlaté medaile a ve stejné disciplině štafeta  žaček / Valentová, Stránská, Pražáková, Štichauerová/ získala stříbro.

To byla nádherná tečka za jarní sezónou.

Po prázdninovém odpočinku jsme se koncem srpna sešli  v Jizerských horách a bazén v Liberci střídali s cyklistikou. Soustředění jsme zakončili duatlonem kolo-běh. Všichni ze sebe vydali všechno.

V září jsme museli 3 týdny trénovat v Ústí , ve Třebové probíhala jako každoročně technická údržba bazénu. Je škoda, že po soustředění musíme  omezit počet tréninků, ale jsme vděčni, že nám vedení bazénu v Ústí umožní trénovat.

V říjnu následovaly závody v Trutnově, Blansku, Vysokém Mýtě, naši nejmladší z přípravek závodili v Kolíně, Brně, Jičíně, naopak nejstarší, žáci roč. 2000 a dorostenci startovali na Českém poháru v Plzni a Pardubicích.

V době podzimních prázdnin jsme v Olawě, kde byl teprve před rokem otevřen nádherný bazén,  navázali kontakt s plaveckým oddílem v družebním městě   a těšíme se na další spolupráci.

V listopadu jsme pořádali krajský přebor žactva, dorostu a dospělých, opět kvalifikace na mistrovství ČR žactva. V podzimním období postihla naše plavce velká nemocnost, Eliška měla zlomenou ruku, ale i tak se kromě Honzy Vinklera dostali všichni jako v létě, takže 9 zástupců na vrcholné soutěži žactva.  Nic moc trenéři neočekávali, ale možná i proto vyplavala s přehledem  Eliška Štichauerová 2 zlaté medaile a oplakala 2 čtvrtá místa.

Adam Vágner získal  5.místo na 100 motýl a 6.místo na 200 motýl a Denis Hýbl 5. místo na 200 motýl a 100 znak a 6. místo na 400 polohový závod. A čtvrtá a pátá místa přidali Jan Hurych a Václav Kovář  na Pohárech 10. a 11.letých. Eliška Š. se ziskem mistrovského titulu a zaplavanými časy vybojovala místo ve družstvu české juniorské reprezentace!

V předvánočním čase předvedli nejmenší plavci z přípravky svůj talent v domácím bazénu na Vánoční ceně a rodinná družstva bojovala ve štafetovém závodě, a o víkendu  jsme ještě přijali pozvání do Vysokého Mýta. Početné družstvo 28 našich plavců od roč. 2008 po roč. 2000 vybojovalo pěkné ceny a ve štafetě dort za 2. místo.

Závěrečnou tečkou bývá již tradičně naše účast na Silvestrovském pětiboji ve Vsetíně.  Kromě medailí v jednotlivých disciplinách, které získali Adam Vágner a Jan Hurych, Eliška Štichauerová vybojovala pohár za 2. místo v celkovém součtu bodů.

Počet členů oddílu se každoročně zvyšuje, základna se rozšiřuje. Kromě 2 závodních družstev trénuje na velkém bazénu 5 družstev přípravek a na malém bazénu další 2 družstva. Zvýšil se zájem i o  kondiční plavání –ve skupině dětí je 15 členů, dospělých 38. Oddíl pořádal  v uplynulém roce 3 závody a 5 soustředění. Všichni, kteří se na činnosti a úspěchu podíleli patří poděkování.

R.Ei

Přehled dosažených výsledků v r. 2014

Z Mistrovství ČR žactva 4 zlaté medaile a 1 bronzová.

z toho 2 zlaté v dálkovém plavání

Na světovém sportovním festivalu ve Vídni 23 medailí.

Pořadatelství  3 závodů.

Soustředění : Říčky, Saalbach, Pardubice, Jizerky, Olawa

Účast na soutěžích  ve všech věkových kategoriích od závodů roč. 2008 po Český pohár a Mistrovství ČR.